Neuroróżnorodność to temat, o którym nikt nie uczył nas w szkole, a dotyczy nas wszystkich, dlatego czas nadrobić zaległości.
Korki z neuroróżnorodności to bezpłatne spotkania dla dorosłych (16+), które będą odbywać się raz na dwa miesiące w Warszawie. Każde spotkanie będzie dotyczyło innego tematu np. zaburzenia odżywiania a ADHD, prokrastynacja i perfekcjonizm, seksualność a neuroróżnorodność etc. O wszystkim będziemy informować na naszym Instagramie i stronie www.
Tematem pierwszych korków jest: życie z ADHD.
Plan spotkania:
Wykład „CODZIENNOŚĆ Z ADHD”
Z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby z ADHD? Jak wygląda diagnoza? W podstawy dotyczące ADHD wprowadzi nas Paulina Pietrzak – psycholożka, diagnosta i specjalistka neuroróżnorodności.
Wykład „MAM DIAGNOZĘ – I CO DALEJ?”
Psychoterapia, farmakoterapia, psychoedukacja, coaching? Co wybrać? O dostępnych i skutecznych formach wsparcia osób z ADHD opowie Marta Cieśla – psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, specjalistka neuroróżnorodności i współzałożycielka Akademii Różnorodności.
Panel dyskusyjny „JAK ŻYĆ Z ADHD?”
Czy z ADHD można dobrze żyć? Jak radzić sobie z objawami? Jak wspierać osoby z ADHD? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą:
Hania Sywula – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie czteroletniego szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Od 2017 roku działa w mediach społecznościowych jako psychoedukatorka. W 2020 napisała książkę „W głowie się poprzewracało”, która dotarła do ponad 16 tysięcy czytelników oraz za którą dostała nagrodę od Dziekana Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka ebooka (ADHD friendly) „Co zrobić, żeby robić? 40 narzędzi”.
Ania Rejman – samorzeczniczka ADHD, twórczyni internetowa, założycielka kanału #OADHD
Michał Górecki – twórca internetowy, autor artykułu: https://michalgorecki.pl/2020/01/adhd-historia-szalenstwa/
Panel poprowadzi: Olimpia Jenczek – samorzeczniczka ADHD, freelancerka, prezeska fundacji Mamy Podobnie.
Widzimy się:
📅 26 września 2024 r. o godz. 18:00
📍 w Brain Embassy (ul. Czackiego 15/17 Warszawa)
⏰ czas trwania – około 3h (do godz. 21:00)
💸 wydarzenie jest bezpłatne – jeśli chcesz wesprzeć nasze działania – możesz zrobić to tutaj.
Jeśli wyżej nie wyświetla Ci się formularz do zapisu, kliknij tutaj.
Organizatorki:
Fundacja „Mamy podobnie” to przestrzeń dla osób, które chcą rozwijać swoją świadomość nt. zdrowia psychicznego. Poruszamy tematy, o których nie uczą w szkole, a są podstawą funkcjonowania w świecie i z ludźmi.
Partnerzy: