Czy neuroróżnorodność wpływa na intymność i relacje? Oczywiście – i to na wiele sposobów!
Podczas trzeciej edycji Korków z neuroróżnorodności zanurzymy się w temat bliskości, pożądania i seksualności z perspektywy osób neuroatypowych. Porozmawiamy o tym, jak różnice neurologiczne kształtują nasze potrzeby, odczuwanie przyjemności i budowanie relacji. Razem poszukamy odpowiedzi na pytania, które często pozostają w cieniu – z otwartością, ciekawością i w pełnej akceptacji atmosferze.
Brzmi ciekawie? Widzimy się na Korkach!
___________________
Korki z neuroróżnorodności to bezpłatne spotkania dla dorosłych (16+), które odbywają się raz na dwa miesiące w Warszawie. Każde spotkanie dotyczy innego tematu np. zaburzenia odżywiania a ADHD, prokrastynacja i perfekcjonizm, seksualność a neuroróżnorodność etc. Aby być na bieżąco obserwuj nas na Instagramie.
📍 Miejsce: Brain Embassy, ul. Czackiego 15/17 Warszawa
📅 Data: 25 marca (wtorek), godz. 18:00
💸 Wstęp: bezpłatny
Plan spotkania:
ets talk about sex. To spotkanie będzie okazją do tego, aby dowiedzieć się co hamuje i sprawia, że często nie możemy w pełni zrealizować się w seksie. Poznacie czułe miejsca, które mają wpływ na seksualność osoby neuroróżnorodnej.
Wspólnie odkryjemy jak objawy ADHD determinują ochotę na seks lub jej brak. Dlaczego tak łatwo czuć się rozproszonym w trakcie zabaw łóżkowych lub czemu autoerotyzm może być bardziej satysfakcjonujący niż seks z partnerem/ką.
Prowadząca: Anka Kosater – Wspieram w budowaniu relacji rodzinnych i społecznych – jestem terapeutką, trenerką, psycholożką, seksuolożką i badaczką. Na co dzień pracuję przede wszystkim z osobami z ADHD oraz w spektrum autyzmu.Prowadzę warsztaty, szkolenia psychoedukacyjne i terapie indywidualne. Moje doświadczenia obejmują pracę w gabinecie i w szpitalach, zarówno z dziećmi i młodzieżą, rodzicami, jak i z grupami zawodowymi.
Zamiast skupiać się wyłącznie na diagnostyce, w pracy terapeutycznej koncentruję się na człowieku i jego historii. Wierzę, że klucz do lepszego funkcjonowania tkwi w zrozumieniu własnych doświadczeń, a nie tylko w eliminowaniu trudności. W pracy z pacjentami najważniejsze jest dla mnie dotarcie do sedna ich przeżyć oraz odkrycie zasobów.
Nie godzę się na demonizowanie ADHD. Uważam, że neuroróżnorodność to nie choroba, lecz naturalna odmienność ludzkich umysłów i unikalny sposób postrzegania świata, który przede wszystkim trzeba zrozumieć i wspierać. To stały element naszej tożsamości i osobowości.
Prowadząca: dr Agata Stola – psychoterapeutka, seksuolożka, terapeutka par oraz specjalistka psychoterapii uzależnień. Autorka bestselleru „Sztuka Bycia Razem”. Współzałożycielka Instytutu Psychoterapii i Terapii Seksuologicznej SPLOT.
Współprowadzi podcasty: „W łóżku: rozmowy dopasowane” oraz „Chłopaki też płaczą”. Ekspertka w mediach, autorka artykułów i publikacji naukowych w obszarze seksuologii i zdrowia psychicznego. Od lat działa na rzecz profilaktyki uzależnień i rzetelnej edukacji seksualnej, ekspertka Fundacji SexED, autorka kampanii społecznej Projektu Test, która od 15 lat zachęca do badań w kierunku HIV. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykłada w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Nasze ciała i zmysły odgrywają kluczową rolę w budowaniu relacji, odczuwaniu przyjemności i doświadczaniu bliskości. Jak neuroatypowość wpływa na te procesy? W jaki sposób uważność może pomóc w lepszym rozumieniu siebie i swoich potrzeb?
W trakcie panelu porozmawiamy o tym, jak neuroróżnorodność kształtuje nasze doznania sensoryczne, jakie wyzwania mogą pojawiać się w kontekście intymności oraz jak świadoma praca z ciałem może pomóc w budowaniu satysfakcjonujących relacji. Dowiemy się, jak neuroatypowe osoby mogą lepiej rozpoznawać swoje potrzeby i granice, a także jak praktykowanie uważności i techniki oddechowe mogą wpłynąć na jakość życia seksualnego.
🔸 Jak neuroatypowość wpływa na odbiór bodźców i dotyku?
🔸 Czy uważność może pomóc w lepszym odczuwaniu bliskości?
🔸 Jak praktycznie pracować z ciałem, by poprawić komfort i satysfakcję w relacjach?
🔸 W jaki sposób świadomość ciała wpływa na emocje, pożądanie i intymność?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzą:
Ola Drutkowska i Szymon Aksienionek www.uwaznosci.pl
Jesteśmy certyfikowanymi nauczycielami uważności w nurcie MBCT i MBCT-L (Mindfulness-Based Cognitive Therapy / for Life), trenerami uważności dla dzieci i młodzieży oraz twórcami pierwszego w Polsce kursu mindfulness dla dorosłych z ADHD – „Uważność w życiu z ADHD”. Zajmujemy się psychoedukacją i wsparciem osób neuroatypowych, pomagając im lepiej rozumieć siebie i funkcjonować w codziennym życiu.
Oboje ukończyliśmy studia „Uważność i współczucie – podstawy, badania i psychoterapia” na Uniwersytecie SWPS oraz liczne szkolenia nauczycielskie w zakresie mindfulness, w tym prowadzone przez The Oxford Mindfulness Foundation i Fundację Rozwoju Mindfulness. W naszej pracy integrujemy podejście oparte na uważności z innymi metodami wspierającymi rozwój osobisty i emocjonalny.
Ola Drutkowska – nauczycielka uważności, mediatorka i trenerka. Od ponad dekady praktykuję mindfulness, prowadząc warsztaty i treningi dla dorosłych, w tym osób z ADHD. Obecnie kształcę się w Szkole Trenerów na Uniwersytecie SWPS.
Szymon Aksienionek – nauczyciel uważności i praktyk terapii IFS (Internal Family Systems). Prowadzę warsztaty mindfulness oraz sesje terapeutyczne, wspierając dorosłych z ADHD w budowaniu większej równowagi emocjonalnej. Ukończyłem oficjalne szkolenia IFS Institute (poziom 1 i 2) i poddaję swoją pracę superwizji. Obecnie szkolę się w czteroletniej szkole psychoterapii Gestalt.
Na co dzień, od siedmiu lat, wspólnie tworzymy neuroróżnorodną rodzinę patchworkową, co daje nam dodatkową perspektywę i wrażliwość na różnorodne doświadczenia związane z ADHD i innymi aspektami neuroatypowości.
W naszej pracy łączymy wiedzę naukową z doświadczeniem – zarówno zawodowym, jak i osobistym. Tworzymy przestrzeń do nauki, refleksji i wymiany doświadczeń – bez oceniania, z uważnością na potrzeby osób, które poszukują skutecznych narzędzi do pracy z umysłem i emocjami.
Olga Ślifirska – Jestem psycholożką i psychoterapeutką pracującą psychoterapeutycznie głównie w nurcie poznawczo-behawioralnym, jednak czerpię również z innych podejść terapeutycznych.
W pracy terapeutycznej wspieram klientów i klientki w mierzeniu się z trudnościami – asystuję w spoglądaniu na dotychczasowe zachowania i wybory z nowej perspektywy, pomagam w uświadamianiu sobie swoich mocnych stron i zasobów, wzmacniam w podejmowaniu pracy terapeutycznej, towarzyszę we wprowadzaniu zmian, cieszę się z ich sukcesów.
Oprócz pracy terapeutycznej zajmuję się też neuroróżnorodnością – diagnozuję osoby dorosłe w kierunku ADHD i spektrum autyzmu (ASD). Prowadzę pełną diagnozę neurorozwojową, czyli przyglądam się osobie zarówno pod kątem ASD, jak i ADHD, gdyż te dwie atypowości lubią „iść w duecie”. W procesie diagnozowania różnicuję, czyli, nim postawię diagnozę, wykluczam występowanie innych możliwych zaburzeń/chorób, które dają objawy podobne do ADHD czy ASD.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w całodobowym oddziale otwartym diagnostyczno-terapeutycznym dla zaburzeń depresyjnych, lękowych i zaburzeń snu oraz diagnostyki spektrum autyzmu i zaburzeń neurorozwojowych III Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Klinice Psychiatryczno-Psychologicznej Psychomedic oraz w Mokotowskim Centrum Zdrowia Psychicznego.
Ukończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (aktualnie Uniwersytet SWPS). Jestem uczestniczką czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego przygotowującego do certyfikacji, które odbywam w Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO, ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Jestem członkinią PTTPB. Przestrzegam Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa. Swoją pracę poddaję superwizji. Dbam o rozwój zawodowy, uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach.
Dyskusję poprowadzi Olimpia Jenczek, która zadba o to, byśmy wspólnie odkrywali nowe perspektywy na temat ciała, umysłu i intymności.
To rozmowa, której nie znajdziesz w podręcznikach! Przyjdź, posłuchaj, podziel się swoimi doświadczeniami – lub po prostu bądź obecny w tym ważnym temacie.
wystawa zdjęć Marty Młot – Marta Młot – sekspozytywna i ciałożyczliwa twórczyni wizualna oraz koordynatorka intymności. Realizuje ciałopozytywne, intuicyjne, reportażowe, erotyczne sesje zdjęciowe. Reżyserka artystycznych erotycznych filmów dokumentalnych i fabularnych pokazywanych na festiwalach filmowych na całym świecie. Tworzy bezpieczną przestrzeń podczas warsztatów rozwojowych i sesji mentoringowych 1:1. Autorka e-booka o ciałożyczliwej drodze do większej przyjemności w seksie „Zapal światło w sypialni”.
sklepik Mamy podobnie – z koszulkami z wspierającymi hasłami, autorską ceramiką przygotowaną przez Dominikę Jenczek @ceraminika i Kasię Markowską @estuarium_ceramics oraz tatuażami wodnymi z ciałoczułymi hasłami. Każdy zakup to wsparcie dalszych działań naszej fundacji.
Nie zdradzimy, co to będzie, ale możemy obiecać jedno: będziecie zadowoleni/one!
Widzimy się:
📅 25 marca 2025 r. o godz. 18:00
📍 w Brain Embassy (ul. Czackiego 15/17 Warszawa)
⏰ czas trwania – około 3h (do godz. 21:00)
NA WYDARZENIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Jeśli wyżej nie wyświetla Ci się formularz do zapisu, kliknij tutaj.
Organizatorki:
Fundacja Mamy podobnie to przestrzeń dla osób, które chcą rozwijać swoją świadomość nt. zdrowia psychicznego. Poruszamy tematy, o których nie uczą w szkole, a są podstawą funkcjonowania w świecie i z ludźmi. Więcej dowiesz się tutaj.
Nasi PARTNERZY:
Brain Embassy to innowacyjna przestrzeń coworkingowa, która łączy w sobie funkcjonalność, design i społeczność, oferując wszystko, czego potrzebujesz, aby rozwijać swój biznes i dbać o swoje samopoczucie.
Elastyczne rozwiązania, inspirujące wnętrza i szeroki zakres usług sprawiają, że Brain Embassy jest idealnym miejscem zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i doświadczonych profesjonalistów.
#Tu pracujesz, tak jak lubisz – https://lp.brainembassy.pl/tu-pracujesz-tak-jak-lubisz/
Wellbee to nowoczesna, polska platforma psychoterapii online, która umożliwia kompleksową troskę o Twój dobrostan psychiczny – bez wychodzenia z domu. Naszym priorytetem jest dostępność, skuteczność i dopasowanie terapii do Twoich indywidualnych potrzeb.
💡 Dlaczego Wellbee?
✔️ Współpracujemy z zespołem ponad 300 doświadczonych psychoterapeutów reprezentujących różne nurty terapeutyczne.
✔️ Oferujemy bezpłatne wsparcie Opiekuna Terapii, który pomoże Ci wybrać najlepszego specjalistę dla Ciebie – dopasowanego do Twojego problemu, preferencji i stylu życia.
✔️ Proces rozpoczęcia terapii jest szybki i prosty – wszystko odbywa się online, w atmosferze komfortu i pełnej dyskrecji.
Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników, aby przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Poza obszerną bazą ogłoszeń, Otodom sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia i dzieli się najświeższymi danymi, a także pozwala spełniać marzenia o szczęśliwym domu.
EasyToys to marka specjalizująca się w produktach związanych z erotyką i intymnością. Oferuje szeroki asortyment zabawek erotycznych, akcesoriów, bielizny oraz innych produktów, które pomagają odkrywać i poprawić swoje doświadczenia w dziedzinie życia intymnego. EasyToys stawia na jakość, innowacyjność i bezpieczeństwo swoich produktów, zapewniając możliwość eksploracji i spełnienia swoich pragnień w sposób komfortowy i dyskretny. https://www.easytoys.pl/