Mamy Podobnie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty: Powrót do siebie – Joga | Gestalt | Mindfulness

1 września 2022 @ 10:00 - 30 września 2022 @ 17:00

„Nadszedł czas przebudzenia kobiet udręczonych, chorych od spraw tego świata, bojących się oderwać, zatrzymać, odpocząć. Zagłuszmy grubym kocem gong, który każe wiecznie dawać z siebie wszystko, służyć pomocą innym. Zdejmiemy go, jeśli zechcemy, ale dopiero po powrocie. Jeśli nie odejdziemy do domu, kiedy przychodzi na to czas, to stracimy ostrość spojrzenia. Wejście we własną skórę, powrót do własnego żywiołu pomoże skuteczniej wypełniać zadania po powrocie. Stare powiedzenie: „Nie można wrócić do domu” jest nieprawdą. Nie możemy wprawdzie wrócić do łona matki, ale możemy powrócić do domu naszej duszy. Jest to nie tylko możliwe, ale absolutnie konieczne”.

„Biegnąca z wilkami”, Clarisa Pinkola Estés

 

„Powrót do siebie” to dwudniowe warsztaty oparte o poznanie przez doświadczenie w modalności psychoterapeutycznej Gestalt, z elementami mindfulnessu i relaksującą sesją jogi w systemie Iyengara. Dla poszukiwaczek autentyzmu, wolności i swobody.

Towarzyszyć nam będą:

  •  wgląd, intuicja, czucie i przepływ
  •  kreatywność, zabawa metaforami, skojarzenia
  •  radykalna akceptacja
  •  powroty do siebie, samoczułość i odzyskiwanie kontaktu z ciałem

Elementami warsztatów będą między innymi:

  • joga według systemu Iyengara
  • joga dla zatrzymania poruszeń świadomości
  • bodyscan – nauka uważnej obserwacji własnego ciała
  • ćwiczenia oddechowe
  • ćwiczenia z wykorzystaniem arteterapii

Poddanie się procesowi, niezależnie od tego, co on za sobą niesie i pełna, nieograniczona świadomość wachlarza doświadczeń, które z biegiem życia nam się przytrafiają.

Nie musisz potrafić – możesz poczuć.

Nie musisz wiedzieć – wystarczy zauważyć.

Doświadczaj, nie waloryzując i nie przywiązując się, z każdym wdechem robiąc przestrzeń w ciele na nowe doznania, niezależnie od ich treści.

Nie diagnozuj, ale zaciekaw się i patrz z dziecięcą spontanicznością, chłonąc świat zmysłami, bez ciągłego badania otoczenia rozumem.

Warsztaty planujemy na wrzesień – szczegółowe informacje nt. daty i lokalizacji podamy wkrótce.

 

Hej! Mam na imię Kasia (ona/jej), z wykształcenia jestem dziennikarką i psycholożką, zapaloną joginką i studentką Szkoły Psychoterapii Gestalt. Jogę Iyengara praktykuję od siedmiu lat, niespełna rok temu weszłam w system mentoringowy pod okiem Marka Bednarskiego we wrocławskiej Fabryce Energii, gdzie osobiście prowadzę zajęcia i kursy dla początkujących. Uczestniczyłam w licznych warsztatach i konwentach jogi, prowadzonych przez polskich i zagranicznych nauczycieli.

Właśnie ukończyłam swój kurs nauczycielski jogi integralnej w Warszawie – uczyłam się ajurwedy, medycyny chińskiej, yin jogi i vinyasy. Z zamiłowania odkrywam techniki mindfulness. Brałam udział w ciałopozytywnym projekcie Bodymirror, który prowadzi Magda Ławniczak. Poza tym należę do grona osób aktywistycznych – biegałam ze szczekaczką na czele Strajków Kobiet – prawa reprodukcyjne są dla mnie w tym kraju na tyle ważne, że ponad rok temu zdecydowałam się oddać komórki jajowe w klinice leczenia niepłodności. Od wielu lat uczestniczę w Paradach Równości, manifach i demonstracjach. W wolnych chwilach wchodzę wysoko na ścianki wspinaczkowe razem z moim partnerem i prawie czteroletnim synkiem.

Kasię znajdziecie na Instagramie tutaj.

Szczegóły

Początek:
1 września 2022 @ 10:00
Koniec:
30 września 2022 @ 17:00

Miejsce wydarzenia

wrocław
Ul. Tęczowa 57
Wrocław, Poland

Organizator

Mamy Podobnie
Phone
575716912
Skip to content